(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda NC750x (Nr 3536709)

Honda NC750x

Marka i model:

Honda NC750X

Waga w kg (łączna):

220

Dystans: 1836.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Libertów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.