Honda NC750X (Nr 7484898)

Honda NC750X
Waga
Sztuk
Honda NC750X
Długość
223 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
1469 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 11 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Royal Tunbridge Wells

Od 12 mar 2021 do 30 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.