(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-12 18:38

honda nsr

(Nr 2087127)

Marka i model:

Honda Nsr

Waga w kg (łączna):

144.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1282.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Benken (ZH), 8463, Szwajcaria

Od 28 paź 2017 do 30 lis 2017

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Od 28 paź 2017 do 30 lis 2017