(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-02 14:10

honda nsr 125 telewizor oraz 3 worki rzeczy (Nr 2653596)

honda  nsr 125  telewizor  oraz 3  worki  rzeczy

Marka i model:

honda

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1051.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Langres, 52200, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kamienna Góra, Polska

Termin elastyczny