(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda nsr 74 (Nr 4759480)

Marka i model:

Honda nsr 74

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1004.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Ourense

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.