(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda NX 650 Dominator (Nr 7534219)

Waga
Sztuk
Honda NX 650 Dominator
Długość
220 cm
167 kg
1
Łączna waga:
167 kg
Dystans
1652 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 1 kwi 2021 do 9 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Møre Og Romsdal, Alesund

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.