(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda pantheon (Nr 4950770)

Marka i model:

Honda pantheon 125

Waga w kg (łączna):

139.5

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 607.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.