(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 00:29

Honda pcs 125

(Nr 2415228)
Honda pcs 125

Marka i model:

Honda pcx

Waga w kg (łączna):

190.00

Dystans: 448.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

     Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 31 mar 2018 do 2 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Dénia, Hiszpania

Od 2 kwi 2018 do 4 kwi 2018