Honda PCX 125 (Nr 6539097)

Honda PCX 125
Waga Sztuk:
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga: 130 kg
Dystans: 2043 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 8 gru 2020 do 19 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 7 sty 2021 do 14 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.