Honda PCX 125 (Nr 6731468)

Honda PCX 125
Waga Sztuk:
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga: 130 kg
Dystans 2849 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 20 sty 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.