(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-24 20:03

Honda pcx motorscooter

(Nr 2241414)
Honda pcx motorscooter

Marka i model:

Honda pcx motorscooter

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 220.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

     Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bình Dương, Wietnam

29 gru 2017

Adres i termin dostawy

Hội An, 0510, Wietnam

11 sty 2018