(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda pf50 (Nr 5683282)

Honda pf50

Marka i model:

Honda pf50

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1905.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Powys, Welshpool

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Reus

24 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.