(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda prelude (Nr 5873910)

honda prelude

Marka i model:

Honda Prelude

Waga w kg (łączna):

1380

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1142.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

23 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Śrem

24 mar 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.