(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Prelude (Nr 5874441)

Honda Prelude

Marka i model:

Honda Prelude

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 598.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kaźmierz

Od 22 lut 2020 do 29 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.