Honda Prelude (Nr 6485061)

Honda Prelude
Waga Sztuk:
Honda Prelude 5 Gen. (1996 - 2001) Coupe 2-Puertas
Długość
452 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
131 cm
ok. 1346 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1346 kg
Dystans: 414 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 31 sie 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.