(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda ps125 (Nr 4701120)

Honda ps125

Marka i model:

Honda ps125

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 536.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 30 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 wrz 2019 do 2 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.