(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda rebel 500cxm (Nr 5641871)

honda rebel 500cxm

Marka i model:

onda rebel

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1873.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Brighton And Hove, Brighton

7 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

14 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.