(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-24 09:44

honda scoopy

(Nr 1919237)
honda scoopy

Marka i model:

honda scoopy

Waga w kg:

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 72.00 km

Informacje dodatkowe:

se necesitan dos servicios de transporte: el 13 agosto de begur a cadaques el 19 de agosto de cadaques a begur

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Blanes, 17300, Hiszpania

13 sie 2017

Adres i termin dostawy

Cadaqués, Hiszpania

13 sie 2017