(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda SH 125 (Nr 6527933)

Honda SH 125
Waga Sztuk:
Honda SH 125
Długość
202 cm
123 kg
1
Łączna waga: 123 kg
Dystans: 217 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Minorka

Od 5 paź 2020 do 10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 12 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.