(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda SH 150 (Nr 5233478)

Honda SH 150

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 887.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.