(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-22 11:57

Honda SH125i

(Nr 2614260)

Marka i model:

Honda SH125i

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 572.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

21 sie 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Od 22 sie 2018 do 23 sie 2018