(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda SH125I scooter. (Nr 5706142)

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

136.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 495.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Swindon, Swindon

13 lut 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

14 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.