Honda SH300i (Nr 7514779)

Honda SH300i
Waga
Sztuk
Honda SH300i
Długość
213 cm
165 kg
1
Łączna waga:
165 kg
Dystans
1817 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Zaventem

Od 5 maj 2021 do 8 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Dénia

Od 11 maj 2021 do 15 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.