(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Silver Wing 600 (Nr 7617827)

Honda Silver Wing 600
Waga
Sztuk
Honda Silver Wing 600
Długość
230 cm
204 kg
1
Łączna waga:
204 kg
Dystans
1820 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 5 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Milton Keynes, Milton Keynes

Od 26 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.