Honda TMX 125 Alpha (Nr 7682151)

Honda TMX 125 Alpha
Waga
Sztuk
Honda TMX 125 Alpha
Długość
204 cm
108 kg
1
Łączna waga:
108 kg
Dystans
1604 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Third District, Manila

6 lip 2021

Adres i termin dostawy

Filipiny, P., Hall Of Justice

Od 8 lip 2021 do 9 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.