Honda Transalp x 2 (Nr 6747442)

Honda Transalp x 2
Waga
Sztuk
Honda Transalp
Długość
225 cm
218 kg
2
Łączna waga:
436 kg
Dystans
2157 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Namur

Od 1 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.