Honda Valkyrie (Nr 6271770)

Honda Valkyrie

Marka i model:

Valkyrie

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 24 lip 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Surat Thani, บ้านเฉวง

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.