(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Varadero 125 (Nr 7516817)

Waga
Sztuk
Honda Varadero 125
Długość
215 cm
152 kg
1
Łączna waga:
152 kg
Dystans
588 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Od 24 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Od 24 lut 2021 do 3 mar 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.