(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-30 15:20

Honda vf 750 sabre

(Nr 1760805)
Honda vf 750 sabre

Dystans: 516.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Chełm, 22-100, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jarocin, 63-200, Polska

Termin elastyczny