(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda vfr 1200x (Nr 7599377)

Honda vfr 1200x
Waga
Sztuk
Honda vfr 1200x
Długość
280 cm
300 kg
1
Łączna waga:
300 kg
Dystans
688 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 29 mar 2021 do 30 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Lubsko

Od 1 kwi 2021 do 2 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.