(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

honda vfr 750 (Nr 4990982)

Marka i model:

honda vfr 750

Waga w kg (łączna):

245

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1729.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Chocicza

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.