Honda VFR1200F (Nr 6504370)

Honda VFR1200F
Waga Sztuk:
Honda VFR1200F
Długość
225 cm
267 kg
1
Łączna waga: 267 kg
Dystans: 2657 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Leezdorf

Od 17 wrz 2020 do 5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, San Roque

Od 24 wrz 2020 do 26 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się dość trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.