Honda VT 1100 C2 Shadow (Nr 7187943)

Honda VT 1100 C2 Shadow
Waga
Sztuk
Honda VT 1100 C2 Shadow
Długość
250 cm
261 kg
1
Łączna waga:
261 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 22 kwi 2021 do 27 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Delhi, Delhi

Od 1 maj 2021 do 2 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.