Honda vt 500 c (Nr 5850143)

Honda vt 500 c

Marka i model:

Honda vt 500 c

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1634.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 24 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 24 sie 2020 do 6 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.