(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda vtr 250 (Nr 4258749)

Marka i model:

Honda VTR 250

Waga w kg (łączna):

163

Budżet zlecenia [zł]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1224.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 26 kwi 2019 do 1 maj 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 27 kwi 2019 do 8 maj 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.