Honda VTX 1300 (Nr 7610214)

Honda VTX 1300
Waga
Sztuk
Honda VTX 1300
Długość
260 cm
290 kg
1
Łączna waga:
290 kg
Dystans
615 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 21 kwi 2021 do 13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Tres Cantos

Od 15 maj 2021 do 17 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.