(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda x-adv 750 (Nr 5702614)

Honda x-adv 750

Marka i model:

Honda X-ADV

Waga w kg (łączna):

240

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 500.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

26 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

27 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.