Honda X-Adv x 1, Vespa GTS x 1 (Nr 6869031)

Honda X-Adv x 1, Vespa GTS x 1
Waga
Sztuk
Honda X-Adv
Długość
225 cm
238 kg
1
Vespa GTS
Długość
195 cm
158 kg
1
Łączna waga:
396 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

25 maj 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Hawaje, Honolulu

22 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.