Honda XL 650 V Transalp (Nr 6638467)

Honda XL 650 V Transalp
Waga Sztuk:
Honda XL 650 V Transalp
Długość
226 cm
191 kg
1
Łączna waga: 191 kg
Dystans 2047 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Le Castellet

Od 23 paź 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Belfast, Belfast

Od 22 lis 2020 do 10 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.