honda xl500r x 1, yamaha sr500 x 1 (Nr 7671212)

honda xl500r x 1, yamaha sr500 x 1
Waga
Sztuk
honda xl500r
Długość
215 cm
160 kg
1
yamaha sr500
Długość
217 cm
180 kg
1
Łączna waga:
340 kg
Dystans
2518 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 1 cze 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.