(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda xr 650 (Nr 5223590)

Marka i model:

honda xr 650

Waga w kg (łączna):

160

Liczba sztuk:

2

Dystans: 6485.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 20 lip 2020 do 26 lip 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Irkucki, Irkuck

Od 27 lip 2020 do 2 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.