Honda XR125 L (Nr 7605946)

Honda XR125 L
Waga
Sztuk
Honda XR125 L
Długość
210 cm
129 kg
1
Łączna waga:
129 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

Od 24 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Dystrykt Federalny, Brasília

Od 1 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.