Honda XRV 750 Africa Twin x 1, Triumph Tiger Explorer x 1 (Nr 6533158)

Honda XRV 750 Africa Twin x 1, Triumph Tiger Explorer x 1
Waga
Sztuk
Honda XRV 750 Africa Twin
Długość
232 cm
205 kg
1
Triumph Tiger Explorer
Długość
225 cm
228 kg
1
Łączna waga:
433 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 kwi 2021 do 18 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Jharkhand, Jamshedpur

Od 19 kwi 2021 do 25 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.