(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Zoomer-X (Nr 7591108)

Honda Zoomer-X
Waga
Sztuk
Honda Zoomer-X
Długość
183 cm
103 kg
1
Łączna waga:
103 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 5 kwi 2021 do 12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castile And León, León

30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.