Houseboat (Nr 7665566)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Houseboat
1200 x 300 x 250 cm
5000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
244 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Zegrze

Od 17 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Węgorzewo

Od 1 lip 2021 do 11 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łodzie” mieści się wiele różnorakich łajb żeglujących. Rozpoczynając od mniejszych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: jachty. Przy przewozie żaglówek, w głównej mierze tych dużych, najważniejszą kwestią jest ich waga. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łódki, musi mieć świadomość czy obciążenie przekroczy 3,5 t. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia ciężaru, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik musi posiadać w samochodzie narzędzie typu: viaBox.

Przy transporcie łodzi - pomijając jej typ - istotne jest wynieść jak największą liczbę przedmiotów luźnych, a te które zostaną przytwierdzić tak, żeby się nie ruszały. Trzeba mieć wiedzę, że rzeczy luźne mogą zniszczyć żaglówkę w pewnym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też jachtu zwykle zależy od wagi, rozmiaru i odcinka do pokonania. Kiedy samemu nie możemy przewieźć łódkę, zalecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w parę sekund wiadomość zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą wypisany ładunek oraz zaprezentują swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu posiada się wgląd do wielu wycen różnych firm transportowych. Czym skrupulatniej jest opisany transport, tym bardziej dopasowana będzie podana cena takiego przewozu.

Np., cena dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej przeciętnego rozmiaru, zwykle zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt większego jachtu - to zwykle widełki 2,5-3 zł/km.