(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hund (Nr 7591397)

Hund
Waga
Sztuk
Hund
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
725 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Dolna Normandia, Caen

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Witten

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.