(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hund Sabaka (Nr 7489395)

Hund Sabaka

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2039.00 km

Adres i termin nadania

Ukraina, Obwód Doniecki, Kramatorsk

Od 1 mar 2021 do 2 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.