(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 21:26

hunday getz

(Nr 2168289)
hunday getz

Marka i model:

hunday getz

Waga w kg (łączna):

900.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 945.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hamburg, 20095, Niemcy

Od 23 lis 2017 do 25 lis 2017

Adres i termin dostawy

Limanowa, 34-600, Polska

Od 20 lis 2017 do 26 lis 2017