(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

husbarna 650 (Nr 5233490)

husbarna 650

Marka i model:

husbarna tr650 strada

Waga w kg (łączna):

160

Liczba sztuk:

1

Dystans: 810.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Od 28 paź 2019 do 29 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.