Huskey and Mini Golden Retriever (Nr 6088612)

Huskey and Mini Golden Retriever

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1646.00 km

Adres i termin nadania

Liban, محافظة بيروت, Bejrut

Od 1 lip 2020 do 2 lip 2020

Adres i termin dostawy

Armenia, Erywań, Erywań

2 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.